Variete
wieczór nowego cyrku
wydarzenie dla widzów 16+
19 października 2024 o godz. 19:00
bilety w cenie 50 zł
o wydarzeniu
Variete- to program artystyczny, kolaż etiud, pokazujący różne oblicza cyrku, sztukmistrzostwa z zabarwieniem rozrywkowym. Pokazy tańca w powietrzu, żonglerka, ekwilibrystyka - okraszone żartem i humorem.
Wieczór pełen emocji.
Szczecińskie Variete- to przejaw naszej potrzeby dzielenia się sztuką cyrkową, prezentowania możliwie różnych jej obliczy, a także próby zaproszenia do rozpoczęcia własnej przygody z cyrkiem.
Na naszej scenie zaprezentują się zarówno profesjonaliści, jak i młodzi adepci sztuki cyrkowej.
Wystąpią między innymi:
MIchalina
Bogucka
Akrobatka i trenerka w Cyrku Zodiak. Swoją przygodę rozpoczęła w 2018 roku od chust i od pierwszego treningu zakochała się w tym sporcie. Przez lata odkrywała nowe rekwizyty i teraz nie może się zdecydować, który jest jej ulubionym. Eksploruje chusty, koła, trapez, chiński pal, pole dance oraz eksperymentuje z akrobatyką na ziemi i staniem na rękach.
Podczas Variete wystąpi w układzie na kole cyrkowym, stworzonym w futurystycznym klimacie, pełnym dynamicznych elementów i sypiącego się brokatu.
Natalia
Mikita
Trenerka i artystka Cyrku Zodiak. Poświęca całe życie swojej pasji, związanej z tańcem w powietrzu oraz pedagogiką cyrku. Wciąż wzmacnia swoją wiedzę i poszukuje nowych dróg rozwoju. Brała udział w licznych turniejach tańca w powietrzu, projektach cyrkowych, prowadzi regularne warsztaty dla dzieci i dorosłych, a także przygotowuje uczestników swoich zajęć do występów.
Podczas Variete połączy high heels z tańcem w powietrzu na chuście wertykalnej w humorystycznej formie.
krzysztof
kostera
Krzysztof Kostera jest podwójnym absolwentem Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku ze specjalizacjami: wolna drabina ekwilibrystyczna, trapez statyczny, żonglerka.
Od 11 lat jest zawodowym aktorem cyrkowym. Działał teatralnie i cyrkowo w: „Pożar w Burdelu", „Warszawski Cyrku Magii i Ściemy", „Praski Teatr Lalek", kolektyw „Kejos", "Teatr Piasku Galitsyny" "Teatr Latarnia". Prowadzi warsztaty sztuki cyrkowej, tworzy autorskie numery cyrkowe, boyleskowe (męska burleska), teatralne, występuje buskersko, czyli ulicznie.
Podczas Variete wystąpi w pokazie z drabiną ekwilibrystyczną.
Krzysiek
Pacholik
Lubelski artysta cyrkowy, od kilku lat związany z Fundacją Sztukmistrze. Żonglerką zajmuje się od dwunastu lat, jest współtwórcą licznych nowocyrkowych projektów. Dwukrotny finalista Wschodnioeuropejskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE, w tym zdobywca trzeciego miejsca w roku 2020 jako członek kwartetu FUKS. Zdobywca nagrody specjalnej na węgierskim konkursie etiud MUCH Festival Showcase w roku 2024 jako reprezentant Fundacji Sztukmistrze. Wyróżniony Stypendium Prezydenta Miasta Lublina za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej.
Podczas Variete wystąpi w pokazie żonglerki.
karolina
banaś
"Na co dzień pracuję i trenuję w Cyrku zodiak, więc jestem tutaj prawie codziennie, ale tylko bywam na scenie. Moim rekwizytem jest trapez i to z nim właśnie wystąpię, ale uwaga, tym razem nie w formie statycznej, a zamienię go w trójkąt. „Syreny" to mój tegoroczny układ, który swoją premierę miał w lutym w Poznaniu na Pasjonatach Tańca w Powietrzu. Po lekkich udoskonaleniach wraca teraz na Scenę Antygrawitacji. „Pokochaj, zabiorę cię na zawsze, w królestwo burz”- to cytat, który mówi wszystko o moim pokazie".
Pat Kot le Circus Freak
Pedagog, klaun i promotor cyrku w jednym. Swoją przygodę ze sztuką cyrkową zaczął z nudów, ale kontynuuje ją z pasją. Od tamtej chwili stał się cyrkowym obieżyświatem, poznając nowych ludzi, nowe przestrzenie oraz zgłębiając swoją wiedzę. Tę wiedzę i doświadczenie w wielu dyscyplinach cyrku wykorzystuje mieszając i zgłębiając różne techniki i metody - zarówno w pracy artystycznej jak i pedagogicznej.
W czasie swojej przygody tułał się po świecie, występował na scenach i ulicach m.in. w Niemczech, Turcji, Finlandii, Polsce, czy Belgii, by w końcu osiedlić się w Szczecinie.
Krzysztof
papuga
"Mam 28 lat i pochodzę z Karwna, niedaleko Słupska. Od ponad dekady zgłębiam sztukę żonglerki i pracy z kijem – rekwizytem, który daje nieskończone możliwości. Fascynuje mnie jego wszechstronność – od kręcenia, przez kontakt, po żonglerkę i izolacje. Każdego dnia odkrywam nowe sposoby na wykorzystanie jego potencjału i z ogromną pasją dzielę się tym, co potrafię. Ten rekwizyt to dla mnie nie tylko narzędzie, ale pole do nieustannej eksploracji i twórczej zabawy, którą będę miał przyjemność Wam zaprezentować!".